Alkalmi bélyegkisív kibocsátásával köszönti a Magyar Posta az Európai Unió Tanácsának magyar elnökségét
A Magyar Posta Zrt. alkalmi bélyeg kibocsátásával ünnepli az Európai Unió Tanácsának 2024. évi magyar elnökségét.
Az alkalmi bélyeget bemutató 2024. július 26-i ünnepségen részt vett Bóka János, európai uniós ügyekért felelős miniszter, Fónagy János, a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára és Balczó Barnabás, a Magyar Posta Zrt. elnök-vezérigazgatója.
Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter a budapesti bélyegkibocsátó ünnepségen kiemelte: a magyar kormánynak meggyőződése, hogy az Európai Unióban változásra van szükség.
Az európai parlamenti választások eredménye is ezt a változás iránti igényt mutatja, és az Európai Unió Tanácsa soros magyar elnökségének politikai felelőssége, hogy ezt a változás iránti igényt képviselje, a változásért szóló hangokat megjelenítse az Európai Unió intézményeinek munkájában - hangsúlyozta a miniszter. Bóka János kiemelte: a változás mindig szükségszerűen konfliktusokkal, nehézségekkel jár. Egy jól működő elnökség akkor lesz sikeres, hogyha az őszinte közvetítő szerep megtartása mellett ezeket a konfliktusokat felvállaljuk. Hozzátette: a konfliktusok rendezése során 27 különböző tagállami érdeket kell mérlegelni, együtt kell működni az Európai Unió valamennyi intézményével és meg kell hallani az európai választók hangját.
Az ünnepi bélyegek megőrzik az utókor számára a magyar soros elnökség politikai és gazdasági jelentőségét, támogatják az európai identitást, a nemzetállamok összetartozásának kötelékét, erősítik az alapvető eszmei értékeket, a békébe, a szabadságba és a szolidaritás eszméjébe vetett hitet - fogalmazott Fónagy János, a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára.
A bélyeg központi témájául szolgáló Rubik-kocka a magyar találékonyság, a leleményesség és a kreatív problémamegoldás szimbóluma, mely mélyen gyökerezik a magyar kulturális identitásban - tette hozzá Fónagy János.
A sajtóeseményen Balczó Barnabás, a Magyar Posta Zrt. elnök-vezérigazgatója elmondta: a bélyeg jelképe annak az összetartozásnak, mely összeköti hazánkat az Európai Unió közösségével.
A kilenc bélyegből álló alkalmi bélyegkisíven és a hozzá tartozó borítékon a magyar elnökség hivatalos logója és arculati elemei jelennek meg. Az alkalmi bélyegkisív Elekes Attila André tervei alapján, harmincezer példányban készült el.